Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Výběr Argentinských malbeců Rezervujte si Váš stůl na akci

Jít zpět

Akce

 

Zkus se stát alespoň na jeden den someliérem a  přijď ochutnat do Butchers výběr Argentinských malbeců za zvýhodněné ceny. Malbec světový den se koná pouze jednou ročně, tak si udělej včastnou rezervaci !

 

5. VÝROČÍ SVĚTOVÉHO DNE MALBECU 

Češi již po páté oslaví 17. dubna Světový den Malbecu, nejoblíbenější argentinské odrůdy vín. 

Argentina je největším producentem Malbecu na světě a Malbec se zde stal národní odrůdou, která je pěstována ve všech vinařských oblastech země. Proto se organizace „Wines of Argentina“ rozhodla vzdát jí hold ustavením Světového dne odrůdy Malbec a již 5. rokem pořádá po celém světě ve spolupráci s velvyslanectvími, dovozci, restauracemi a vinotékami oslavy této odrůdy. 


Malbec pochází původně z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Malbec se stal prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování.


Argentinská vlajková loď, Malbec, dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a robustním taninům
je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky,
nejlépe z argentinského hovězího masa.


Jít zpět

TrueFood